Hakkımızda

Kuram Hukuk Hakkımızda

2016 yılında kurulan Kuram Hukuk Bürosu, müvekkillerine en iyi hukuk hizmetini verebilmek ve sürekli gelişmekte olan yerli ve yabancı mevzuatın ortaya çıkardığı hukuki ihtiyaçlara cevap verebilmek için alanlarında uzman avukatların bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Hukuk ofisimizin genel prensibi müvekkillerimizi tanımak, müvekkiller ile sağlam ve uzun süreli ilişkiler kurmak, ulusal ve uluslararası alanda hem sorun önleyici danışmanlık hizmetleri sunmak, hem de her türlü hukuki sorunlarını hukuk temelinde çözüme kavuşturmak, hukuki yardımı uzman ekibimizle en iyi şekilde sunmaktır. Kuram Hukuk Bürosu, Ceza Hukuku, Tazminat Hukuku, Sigorta Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Medeni Hukuk başta olmak üzere birçok alanında hukuki faaliyeti yürütmektedir. Kuram Hukuk Bürosunda iş ortaklığı ve müvekkiller ile ilişkiler karşılıklı güven esasına dayanır. Kuram Hukuk Bürosu, içinde bulunduğumuz çağda hukukun ve avukatlık mesleğinin hak arama özgürlüğünün en önemli güvencesi olduğunun farkındadır ve müvekkillerle iletişiminde evrensel mesleki ilkelere özen göstermektedir.

Sır saklama ve gizlilik avukatlık mesleğinin en önemli ilkelerinden biridir. Kuram Hukuk Bürosu, BM Havana Avukatlık Kuralları , AB Avukatlık Meslek Kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini özenle uygulamaktadır. Hukuk büromuz, müvekkillerine ait bilgi ve belgeleri mesleki sır kapsamında özel bir şekilde gizli tutmakta, müvekkilin rızası olmaksızın üçüncü kişi veya kurumlarla hiçbir koşulda paylaşmamaktadır. Kuram Hukuk Bürosu, yapılan ve yapılacak işlerin veya davaların tüm aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki alanlarında uzman avukatları aracılığı ile hukuki görüşlerini müvekkillerine aktarmaktadır. Hukuk büromuz, hukuki işlemlerini yürüttüğü tüm müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında istikrarlı ve düzenli şekilde bilgilendirmektedir. Hukuki destek ve hak arama esnasında avukatın bağımsızlığı zorunludur. Kuram Hukuk Bürosuna bağlı avukatlar tüm kişi ve kurumlara karşı bağımsız hareket etmektedir.

Temelleri uzun yıllar önce atıldığından, yılların verdiği tecrübenin üzerine kurulmuş olan Kuram Hukuk Bürosu, Türkiye'nin her tarafında, her biri temel hukuki alanda tecrübeli ve uzman avukatlarımızla güçlü bir organizasyon meydana getirmiştir. Kuram Hukuk Bürosu, çeşitli alanlarda uzman ve tecrübeli avukatların hızlı ve etkili çalışmaları sayesinde müvekkillerin her türlü hukuki yardım ve ihtiyacına kalıcı çözümlerle cevap vermekteyiz. Kuram Hukuk Bürosu, dinamik, yetenekli ve ilkeli hukukçular ile birlikte çalışarak ve birlikte çalıştığı avukatların hukuki gelişimlerini sağlayarak müvekkillerin her türlü hukuki danışmanlık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmetlerimizi sunmaktadır.